שוחרי המחול בבאר שבע ובנגב יוכלו ליהנות בשבוע הקרוב מאחד ממופעי המחול המושקעים והטובים בעולם, במסגרת עונת אירועי ישראל-צרפת.

Acta Est Fabula. מתארחים בבירת הנגב. צילום: לורן פיליפה

עמותת 'הבית למחול' בבאר שבע תארח את מופע המחול הצרפתי Acta Est Fabula ("סופה של מערכה"), בניצוחו של יובל פיק מהמרכז הלאומי לכוריאוגרפיה ומחול "ריליו לה-פאפ צרפת".

פיק, ישראלי המתגורר בצרפת, נחשב לאחד השמות הבולטים בתחום המחול, וביצירתו "סופה של מערכה" חקר את נושא הקולקטיב, השייכות והזהות של מי שנולד בישראל, אך חי במקום אחר.

המופע יגיע לבירת הנגב כחלק משיתוף הפעולה שנוצר בין להקת המחול הבאר שבעית 'סול', שמובילה עמותת 'הבית למחול', לבין להקת המחול של פיק מהעיר ליון בצרפת. בשלב הראשון תגיע הלהקה הצרפתית לישראל, ובמהלך שנת 2019 יסעו הרקדנים של 'סול' לצרפת.

מנכ"ל 'הבית למחול', דדי אלופר, אמר: "אנחנו ממשיכים בפעילות הבינלאומית המוצלחת והמאתגרת. קיום שיתוף הפעולה עם המרכז למחול הבינלאומי 'ריליו לה פאפ' הוא תוצר של שנת צרפת-ישראל/ ישראל-צרפת במסגרת חילופי תרבויות. לכבוד הוא לנו לייצג את המדינה ואת העיר באר שבע במסגרת שיתוף פעולה זה. אציין כי ליון היא עיר תאומה של באר שבע, ובעצם בשיתוף פעולה זה אנחנו מחזקים הלכה למעשה את קשרי התרבות בין הערים".

בשנה הקרובה להקת המחול 'סול' תתארח בבית למחול בליון ותופיע ברחבי צרפת עם המופע החדש של הלהקה Toml מאת אייל דדון, המנהל האומנותי של להקת 'סול'.

אלופר מציין עוד כי "הבית למחול שמח להזמין את תושבי העיר למופע חינמי בסיוע חברת 'כיוונים', עיריית באר שבע, משרד התרבות והספורט והעיר העתיקה באר שבע במסגרת פעילות קהילתית לתושבי העיר ורקדני העיר".

מתי? יום שלישי, 23.10, בשעה 20:00.
איפה? מרכז הצעירים, באר שבע.
מחיר: חינם, הכניסה חופשית.