קרוב לבית, קרוב לטבע
משחק משפחתי של משימות וחידות מצפה ביום הבחירות למבקרים בגן הלאומי תל באר־שבע של רשות הטבע והגנים. כל משפחה תקבל מפת אתר ומשימות. בין המשימות: לגלות את באר המים העתיקה בארץ ואת מאגר המים הייחודי שבמקום ולגלות את מגדל התצפית ואת סודותיהם העתיקים של תושבי העיר הקדומה.
בסיום הפעילות יתקיימו בחירות בקלפי על נושאים מתוך המשימות. בנוסף לכך תפעל במקום פינת יצירה.
שעות הפעילות: 15:00-10:00.
מה זה עולה לנו: ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. למנויים - חינם.

משימות חווייתיות בגן לאומי תל באר־שבע. צילום: צביקה צוק

מי ייבחר לירק של המדינה?
בימים כתיקונם מתקיימים במסגרת פרויקט "שביל הידע במדבר" ברמת הנגב סיורים חווייתיים סביב נושא של חדשנות וחקלאות מדברית באזור רמת הנגב, הכוללים סיור בחממות תיירותיות, קטיף של תותים ועגבניות שרי באזור קדש ברנע ותצפית על המגדל הסולארי במתחם אשלים.

ביום הבחירות יתקיימו טיולי משפחות, תוך תיאום מראש, שבמרכזם, ברוח אותו היום, תינתן לילדים הזדמנות להשתתף בבחירות, להצביע ולהשפיע מי מהירקות יזכה לתואר "הירק של המדינה". כל הירקות המועמדים לבחירה הינם ירקות הגדלים באזור פתחת ניצנה ומושקים במים מליחים ומים מותפלים. בין הירקות המתמודדים על התואר: עגבניה, מלפפון, פלפל, קולורבי, כרובית, כרוב, חציל, בצל, ברוקולי, תרד ועבניית שרי.
שעות הפעילות: 16:00-10:00.
כמה זה עולה לנו: 60 שקלים לכל משתתף מגיל ארבע. הסיור מותנה בהרשמה מראש ובמסירת פרטי תעודת זהות של כל המשתתפים, על מנת לאפשר כניסה לתחנת הכח הסולארית.

ילדים יוכלו להשתתף בבחירת ירקות. צילום: יחסי ציבור

שיגעון הסליים בפארק קרסו
פארק קרסו למדע בעיר העתיקה בבאר־שבע יציין את יום הבחירות בעשרות תערוכות וסדנאות שמתקיימות במתחם הפארק וכל זאת בהנחה משמעותית של 50% ממחיר הכניסה בסתם יום של חול. במהלך היום יתקיימו בפארק סדנאות סליים, בהן ילמדו המשתתפים על הקשר בין חומרים שונים ויכינו בעצמם סליימים מגוונים בשלל צבעים, קישוטים וריחות.

עוד ייהנו המבקרים מסדנאות תלת־מימד, במסגרתם ילמדו את עולם הטכנולוגיה המתקדמת וידפיסו מחזיקי מפתחות באווירת יום הבחירות. במהלך היום גם ייערך חידון משפחתי ברחבי המוזיאון, כאשר השאלות בו יתבססו על נושאים ברוח יום הבחירות. החידון נושא פרסים, כשהזוכים במקום הראשון ייהנו ממנוי שנתי משפחתי לפארק. חוץ מכל אותן פעילויות מיוחדות ליום הבחירות יוכלו המבקרים לבקר במתחמי הקבע המדעיים והאינטראקטיביים הפועלים במוזיאון במשך כל השנה.
שעות הפעילות: 17:00-09:00.
כמה זה עולה לנו: מבוגר - 31.5 שקלים. ילד - 29.5 שקלים.

סליים בפארק קרסו. כרטיס בחצי המחיר. צילום: פארק קרסו

מוכנים לאתגר?
הלונדע - מוזיאון הילדים של באר־שבע, ישמח לארח אתכם ביום הבחירות לחוויה משפחתית יוצאת דופן מסוגה. "אצלנו", אומרים אנשי המוזיאון, "לא צריך לבחור. כל המשפחה משחקת יחד בכל המרחבים ובכל המתקנים".

ביום הבחירות יופעלו במוזיאון סדנאות יצירה ומשחקי משפחות. צוות ההדרכה של הלונדע יפעיל את כל המשפחה, ילדים והורים, במשימות אתגריות מהנות. מה, למשל? כמה כדורים אדומים תוכלו לקלוע למשפך? חיפוש במבוך החלל אחר פריטים שאיבדו כביכול האסטרונאוטים במסעם אל מחוץ לכדור הארץ, המחזת הצגה משפחתית במתחם התיאטרון, ואפילו תוכלו להכין בחדר היצירה כדור פורח צבעוני.
שעות הפעילות: 09:30-17:30
כמה זה עולה לנו: כל מבקר מגיל שנתיים חייב בכרטיס. תושבי באר־שבע - 42 שקלים. חבילה משפחתית (מעל ארבעה מבקרים) - 37 שקלים. למי שאינם תושבי באר־שבע - 57 שקלים. חבילה משפחתית - 49 שקלים לכל כרטיס.

לונדע. ההנאה מובטחת לכל גיל. צילום: קקטוס, אולפני צילום

מתחדשים לרגל האביב
את יום השבתון של יום הבחירות יציינו במתחם הקטר בעיר העתיקה בבאר־שבע בקיומו של יריד אביבי עם מגוון פעילויות לכל המשפחה. מה בתוכנית? יריד מעצבים, שיכלול דוכני עיצובים ופריטים מקוריים בעבודת יד, תוצרת כחול־לבן (לא המפלגה, כי אם תוצרת הארץ), דוכני מתנות לחג הפסח המתקרב, דוכני יד שנייה, בגדי וינטג', תכשיטים וגם דוכנים של תוצרת חקלאית היישר מהשדה אל הצרכן.

בנוסף לכך, יפעל במקום מתחם של אוהל בדואי ומיטיבי הלסת יוכלו להשביע את רעבונם בדוכני מזון עולמי כדוגמת פיצות איטלקיות, וופל בלגי וקרפ צרפתי.
גם הדור הצעיר יוכל למצוא במקום את מבוקשו, כמו מתחם בועות סבון ומתחם יצירה לילדים.
בשעות 11:00 ו־16:30 תוצג במקום הצגת הילדים "פרח לב הזהב".
שעות הפעילות: 19:00-10:00.
כמה זה עולה לנו: הכניסה ליריד חופשית. כרטיס כניסה להצגה - 25 שקלים לילד, מלווה מבוגר אחד - ללא תשלום. ילד מגיל שנתיים ומעלה מחוייב בכרטיס. ערכת יצירה - עשרה שקלים.

יריד מעצבים ודוכני אוכל במתחם הקטר. צילום: גל אייל

הילדים בוחרים
בישפרו פלאנט מזמינים אתכם ליום כיף לכל המשפחה עם מגוון סדנאות יצירה מהנות לאורך כל היום ללא עלות.

שעות הפעילות: 11:00-17:30.

LOL ומיוזקלי
מתחם היצירה של עזריאלי קידס (בקומה ה-2 של קניון הנגב) יפנק אתכם רגע אחרי שביקרתם בקלפי. וגם: מפגש מעריצים עם כוכבי המיוזקלי עדן וטורי, יובל ביטון, נועה בוג ועדן אלאל ומופע של דמויות LOL.
שעות פעילות: סדנאות יצירה - 10:00-19:00, מפגש מעריצים - 12:00, מופע LOL - 17:30.