פסטיבל מזרקה. צילום: באדיבות הרשת באר שבע

פסטיבל "מזרקה" יוצר לדרך בשבוע הבא: הפסטיבל האורבני הגדול של "הרשת: באר שבע" יתקיים ברביעי וחמישי הבא וייתן פלטפורמה לכל מי שרוצה ליצור, להשתתף ולהגשים חלום. עשרות תכנים של אמנות, יצירה, מוסיקה, הרצאות, סדנאות, והופעות יחכו לתושבים. הפסטיבל נוצר ע"י התושבים עצמם ונותן מקום לכל מי שרוצה להביא תוכן – תערוכה, הופעה, סדנה, הרצאה, ציור קיר, ערב סיפורים וכל רעיון אחר, מקורי או מופרך – את ההזדמנות לעשות זאת.

"הפסטיבל נותן את האפשרות לכולנו, התושבים, ליצור את התרבות שהיינו רוצים לראות בעיר שלנו, לקדם רעיונות ויוזמות ובעיקר להביא את עצמנו פנימה ולא רק לצרוך תרבות", מסבירים המארגנים.

רותם כרמי, מפיק "הרשת" ומוביל הפסטיבל סיפר: "הצורך הראשוני שלנו היה לתת במה. לגרום לאנשים בעיר להרגיש שיש להם את המקום לפתח את הרעיונות שלהם, לארח את ההופעה שתמיד רצו, להשפיע על המרחב התרבותי בעיר. זה ניסוי גדול ומעניין שמראה איך תרבות בעיר יכולה לעוף לשמיים ברגע שנותנים את שרביט המפיק לכל אחד ואחת ואומרים ,"מה שתרצה ליצור – אנחנו איתך"!".

אורי כרמל, מנכ"ל ארץעיר בירך על היוזמה ואמר: "הפעילות של "הרשת: באר שבע" היא דוגמה לצעירים שלוקחים אחריות על המקום בו הם חיים, על העיר שלהם. מצרכני עיר הם הפכו ליצרני עיר, הם יוזמים אירועי תרבות ופעילויות קהילתיות שמחברות ביניהם למקום ויוצרות תחושת שייכות לעיר. אנו בארץעיר גאים להוביל יוזמות קהילתיות כאלו ולהפוך את העיר למקום שנעים וטוב לחיות בו".

"הרשת: באר שבע" היא קהילה מבית "ארץעיר", ארגון המפתח קהילתיות עירונית ב-27 ערים ברחבי הארץ באמצעות קהילות, יזמות ותעסוקה. הארגון מונה כאלף צעירים וצעירות ופועלת בשיתוף הרשות לפיתוח הנגב ומרכז סטארט-אפ.

לפרטים ולתוכנית הפסטיבל - לחצו כאן.