אורן אהרוני (במרכז). סיים את תפקידו. צילום: מערכת מיינט באר שבע

חילוף דרמטי. הוועד המנהל של תיאטרון באר שבע החליט בישיבתו ביום רביעי האחרון על סיום תפקידו של מנכ"ל התיאטרון, אורן אהרוני, ועל מינויו של שמוליק יפרח לתפקיד בו הוא כיהן בעבר.

אורן אהרוני (49) נבחר לפני שנתיים על ידי ועדת האיתור של תיאטרון באר-שבע לשמש כמנכ"ל התיאטרון לאחר פרישתו של שמוליק יפרח לטובת ניהול תיאטרון הקאמרי. להבדיל מיפרח, שכיהן טרם פרישתו גם כמנהל אומנותי משותף יחד עם רפי ניב, שימש אהרוני כמנכ"ל בלבד ואילו רפי ניב שימש כמנהל האומנותי של התיאטרון עד לפרישתו מהתפקיד לפני מספר שבועות.

לאחר פרישתו של ניב התמנתה לתפקיד הנהלת האומנותית של התיאטרון שיר גולדברג, ששבועות אחדים קודם לכן מונתה גם לשמש כמנהלת הפדגוגית-אומנותית של בית הספר למשחק בנגב 'גודמן' בבאר-שבע, בהנהלתו של יפרח. טרם מינויו של אורן אהרוני לתפקידו כמנכ"ל תיאטרון באר-שבע הוא שימש במשך 11 שנים כסמנכ"ל הכספים של התיאטרון, כאשר יפרח שימש כמנכ"ל התיאטרון. אהרוני היה למעשה יד ימינו של יפרח במשך כשבע שנים והיה לו חלק נכבד בהבראת התיאטרון, שהיה טרם כניסתו לתפקיד סמנכ"ל הכספים נתון בקשיים כלכליים.

אורן אהרוני (ליד הפודיום) ולידו יו"ר הוועד המנהל פרופ' אייל שיינר, רק לפני מספר שבועות בטקס עובדים מצטיינים בתיאטרון. צילום: מערכת מיינט באר שבע

גורמים בתחום התרבות בעיר הביעו פליאה על החלטת הוועד המנהל של התיאטרון על סיום תפקידו של אהרוני. "אורן", ציין אחד הגורמים, "היה זה שלזכותו תירשם העלייה המרשימה במספר המינויים לתיאטרון בשנים האחרונות. הוא גם היה שותף מלא להצלחות התיאטרון ולהעלאת הצגות איכותיות על בימתו. לא ברור כיצד מורים לאדם כזה את הדרך החוצה".

גורם נוסף אמר למיינט באר-שבע, כי "אני מתפלא על המהלך הזה, שיש בו טעם לפגם. מדובר, לדעתי, במהלך תמוה, שלא ברור מה עומד מאחוריו. יש בו משהו שמריח לא טוב".

למיינט באר-שבע נודע, כי החלטת הוועד המנהל של תיאטרון באר-שבע התקבלה בהיעדרו של אהרוני מאותה ישיבה ומבלי שהוא הוזמן לישיבה שדנה בעניינו. בתגובה לפניית מיינט באר-שבע אמר אהרוני, כי "אני לא מגיב לדברים".

כזכור, כשרק מונה יפרח לפני כחודש לתפקיד מנהל בית הספר למשחק ע"ש גודמן הוא שלל בכל תוקף, בשיחה עם מיינט באר שבע, את חזרתו לתפקידים ניהוליים בתיאטרון באר שבע.

יו"ר הוועד המנהל של תיאטרון באר-שבע, פרופ' אייל שיינר, הגיב ב"אין תגובה", כך גם תגובתו של שמוליק יפרח בנושא.