אורן אהרוני. יפרוש בסוף החודש. צילום: שי שמואלי

התפתחות בפרשת ניהול תיאטרון באר-שבע. לפני זמן קצר הודיע הוועד המנהל של התיאטרון, כי מנכ"ל התיאטרון, אורן אהרוני, יפרוש מתפקידו בסוף חודש אפריל הקרוב.

על פי הודעת הוועד המנהל, כך סוכם השבוע בין אהרוני לבין הוועד לאחר דין דברים שנמשך כחודש ימים. עוד נמסר בהודעה, כי "הוועד המנהל ימשיך במאמציו להביא לשגשוגו האמנותי של התיאטרון לטובת קהל שוחריו, תוך טיפוח גאוות היחידה של צוות השחקנים, היוצרים ועובדי התיאטרון".

כזכור לפני פחות משבועיים דיווחנו כאן ב'מיינט באר שבע' על כוונתו הוועד המנהל להדיח את אהרוני מתפקידו כמנכ"ל תיאטרון באר שבע ולמנות במקומו את שמוליק יפרח, שחזר לכהן כמנהל בית הספר  למשחק ע"ש גודמן. 

אז הגיב אהרוני ואמר: "כולם מכירים את פועלי", אומר אהרוני, "ויודעים מה עשיתי כל השנים בתיאטרון ואני גם מאמין שהם מעריכים את אותה פעילות. הופתעתי מאוד מהידיעה על סיום תפקידי. מי שצריך לתת את התשובות בנושא הזה הוא הוועד המנהל. אני ממתין לשיחה עם הוועד המנהל בנושא הזה".

אהרוני (49) נבחר לפני שנתיים על ידי ועדת האיתור של תיאטרון באר-שבע לשמש כמנכ"ל התיאטרון לאחר פרישתו של שמוליק יפרח לטובת ניהול תיאטרון הקאמרי. להבדיל מיפרח שימש אהרוני כמנכ"ל בלבד.

טרם מינויו של אורן אהרוני לתפקידו כמנכ"ל תיאטרון באר-שבע הוא שימש במשך 11 שנים כסמנכ"ל הכספים של התיאטרון, כאשר יפרח שימש כמנכ"ל התיאטרון. אהרוני היה למעשה יד ימינו של יפרח במשך כשבע שנים והיה לו חלק נכבד בהבראת התיאטרון, שהיה טרם כניסתו לתפקיד סמנכ"ל הכספים נתון בקשיים כלכליים.

בתגובה להודעה אמר אהרוני ל'מיינט באר שבע': "נפלה בחלקי הזכות להיות חלק מהמוסד המפואר במהלך תקופה לא מבוטלת של כ-13.5 שנים. בהביטי לאחור, אני בהחלט מביט בסיפוק רב ובגאווה גדולה, על עשייה רבה ועל הישגים משמעותיים מאד בעולם התרבות בכלל ועולם היצירה, הבמה והתיאטרון בפרט. אני מאחל לתיאטרון, לשחקנים, ליוצרים ולעובדים המסורים בו המשך הצלחה, ומשוכנע שהוא ימשיך לקבל את תשואות הקהל, כיוון שבסופו של דבר זו תכליתו".