מירב ישראל-לוין ועטיפת "תחנת ביניים". כבר עובדת על ספר שני. צילומים: פרטי ויח"צ

בר לביא, סטודנטית למשפטים, מקבלת הצעה לשמש כסוכנת משטרתית במבצע שאמור להפיל את משפחת הפשע הגדולה בדרום הארץ. היא נשאבת לתוך עולם שבו היא נאלצת להלך בין שתי קצוות, שתי פנים של אותה מציאות.

פגישה בלתי צפויה עם כפיר, אהבת נעורים שמעולם לא כבתה, מעמתת אותה עם הבחירות בחייה ומובילה אותה למאבק פנימי בין הרגש לבין ההיגיון. לבר יש מטרה לגלות את האמת על חייה, ואילו כפיר נשבע להילחם ולהגן עליה מכל סכנה שעלולה לפגוע בה.

זו עלילת רומן המתח 'תחנת ביניים', פרי עטה של מירב ישראל־לוין, תושבת דימונה, היוצא בימים אלה לאור בהוצאת 'יהלומים'. הרומן מתאר את המתרחש בין עולמם של אנשי המשטרה לבין משפחות הפשע. במרכז העלילה - אהבת ילדות שתובעת את מקומה במציאות שמסרבת לתת לה קיום וסוד גדול שעלול למוטט את הכל.

מירב ישראל־לוין (38), נשואה ואם לשניים, מורה למתמטיקה הנמצאת בחופשה ללא תשלום. את עצמה היא מגדירה כ'תולעת ספרים' שהחליטה לכתוב סיפור דימיוני על סוכנת משטרתית שמפילה עבריינים. לכתיבת הספר קדמה סדרת תחקירים שהיא ערכה בנושא והיתה זו חברתה, אשר קראה את כתב היד, התלהבה והעבירה אותו להוצאת הספרים לעיון.

"זה אושר גדול", מציינת מירב ישראל־לוין, "כאשר בישרו לי מההוצאה לאור כי הם רוצים להוציא לאור את הספר שלי". בעוד ספר הביכורים שלה עושה את דרכו למדפי הספרים, היא כבר שוקדת בימים אלה על ההגהות האחרונות של ספרה השני. האם היא תחזור להוראה לאחר החופשה או שתהפוך לסופרת במישרה מלאה? ימים יגידו.