קובי אוז. להקת הרוק האוריינטלית של כל הזמנים. צילום: טל שחר

ביום שלישי הקרוב תגיע הלהקה המיתולוגית 'טיפקס' להופעה סוחפת במועדון ה'ברקה' בעיר העתיקה בבאר־שבע. במועדון מספרים שההופעה כל כך מבוקשת, ובכל פעם מחדש שלהקת 'טיפקס' מגיעה, המקום מלא עד אפס מקום בקהל משולהב שמכיר את כל המילים של כל השירים.

למי שלא חי בארץ ב־30 השנים האחרונות, נספר שלהקת 'טיפקס' הוקמה על ידי קובי אוז (49), תושב שדרות במקור. הסגנון המוזיקלי של הלהקה משלב בתוכו נגיעות רוק וים־תיכוני. למרות שכיום הסגנון הזה מקובל יותר, בעבר נחשבה הלהקה לפורצת דרך בתחומה, ושירים רבים שלה עיצבו את פס הקול של החברה הישראלית. רגע לפני ההופעה, תפסנו את הפנים של הלהקה, קובי אוז, לשיחה צפופה.

"כיליד הדרום בעצמי תמיד מרגש אותי להגיע ולהופיע כאן", פותח אוז את דבריו. "לא מעט מחברי הלהקה שלנו הם תושבי הדרום. גל פרמן במקור מקיבוץ נחל עוז, תמיר ימיני מרוחמה ושחר ימפולסקי באר־שבעי לשעבר".

"אנחנו מופיעים המון במרכז ובצפון, אבל כשיוצא לנו להופיע בדרום, הלב שלנו רוקד מאושר", הוא אומר, וממשיך לפרגן למועדון שיארח אותם זו הפעם החמישית השנה. "מבחינתנו, ההופעות ב'ברקה' וב'בארבי' בתל־אביב הן ההופעות הכי כיפיות שלנו. הקהל מגיע באנרגיות טובות מאוד, שר את רוב השירים בעל פה ונותן לנו המון כבוד".

מי שיגיע להופעה צפוי ליהנות ממיטב הלהיטים של הלהקה מכל שנותיה. "אנחנו שרים לא מעט שירים שאנשים מדקלמים כמו 'פרח השכונות', 'בתוך נייר עיתון', 'יש לי חברה', ועוד. בנוסף, נשיר כמה שירים מהאלבום האחרון שלנו שיצא בשנת 2016, ותרשום גם שאני מבטיח ביצוע מיוחד ללהיט העכשווי שלנו 'גזגז'".

אם תהיתם מה הוא חושב על המוזיקה של היום, צר לנו לאכזב אתכם, הוא לא חושב שהיא נופלת מהמוזיקה של הדור הוותיק. "אני שומע את האמירות המוכרות על כך שהמוזיקה כיום פחות טובה. בעיניי זו מחשבה פחות נכונה, יש כאן דור היפ־הופ חי ובועט שעושה מוזיקה לא מתנצלת. אני מרגיש ממרום גילי כמו אבא שלהם. הדור הזה זה דור שגדל על 'טיפקס' ושמע אותנו כילדים".

עם איזה אומן מהדור הנוכחי היית שמח לשתף פעולה?
"לא מזמן התארחתי אצל רמי פורטיס באמפי שוני ואני חושב שזו תחילתה של דרך משותפת. מהדור הצעיר יותר, אני רואה באליעד נחום פוטנציאל גדול מאוד, ויש לי תחושה שבעתיד נעשה דברים משותפים".

מתי? יום שלישי 04.06, פתיחת דלתות בשעה 20:30.
איפה? מועדון ה'ברקה', רחוב שלושת בני עין חרוד 70, באר שבע.
מכירת כרטיסים מראש.