על הבמה בבייג'ינג. צילום: תיאטרון באר שבע

בימים אלו תיאטרון באר שבע עשה היסטוריה כשהופיע לראשונה בתולדותיו בסין עם ההצגה "הלוויה חורפית", קומדיה משפחתית מבריקה וחריפה שכתב חנוך לווין, ובוימה על ידי יאיר שרמן .

ההצגה עלתה במסגרת הפסטיבל שלוש פעמיים בליווי ותרגום כתוביות בשפה הסינית וזכתה לתשבוחות ותשואות מצד הקהל הרחב ומאנשי מקצוע מעולם התרבות בסין.

בהצגה משתתפים כמה מהשמות הגדולים של התיאטרון:  מולי שולמן, ליליאן ברטו, אמיר קריאף, עלאא דקה, שירי גולן, זוהר מידן, מיכל ויינברג, אורה מאירסון, אברהם סלקטר, אבי פניני, אור אדרי, רוני בליץ, אריק גרשקוביץ ויובל לוי. 

עם כתוביות בסינית בצד הבמה. צילום: תיאטרון באר שבע

חברי המשלחת יחד אחרי השואו. צילום: תיאטרון באר שבע

אורן אהרוני עם סוגון לי, מפיקת הפסטיבל בבייג'ינג. צילום: תיאטרון באר שבע

אורן אהרוני מנכ"ל תאטרון באר שבע שיתף בחווייה: "במהלך המסע זכינו לפגוש אנשים מעניינים שמחוברים לעולם התיאטרון, ראינו מקומות יפים, קיבלנו אהבה רבה ואינספור מחמאות מהקהל הרחב ומאנשי המקצוע".

"המסע עבר "חלק" עם אפס תקלות", סיפר אהרוני על הצד הלוגיסטי, "והכל תודות לעבודת הכנה יסודית ומקצועית של אנשים רבים, גם מקרב חברי המשלחת וגם מהמערך הכללי של התיאטרון - עובדי במה, תפאורה ועד אחרון עובדי התיאטרון".

לפני כשנה הקים אהרוני את היחידה לקשרי חוץ, במטרה לחשוף את היצירות של התיאטרון לעולם התרבות הבינלאומי ולהגיע לתיאטראות נחשבים ברחבי העולם. מרגע הקמת היחידה לקשרי חוץ, התוצאות לא איחרו להגיע. 

אורן אהרוני עם סטודנטים סינים. האולם היה מלא. צילום: תיאטרון באר שבע