שמוליק יפרח. מנכ"ל לשנה. צילום: מעיין קאופמן

הדרמה בתיאטרון באר שבע הגיע לסיומה? הוועד המנהל של תיאטרון באר שבע אישר כי שמוליק יפרח יחזור לנהל את מוסד התרבות המקומי במקומו של אורן אהרוני.

לדברי הוועד לאחרונה נקלע התיאטרון לקשיים כלכליים "המצריכים תכנית הבראה ונקיטת פעולה מיידית להשבת התיאטרון למסלול תקין". יפרח אישר את מינויו בתנאי שישמש כממלא מקום מנכ"ל לתקופה של שנה.

לאחרונה שב שמוליק יפרח לנהל את בית הספר למשחק "גודמן", שייסד וניהל לפני כ-13 שנה. לדברי יפרח: "תכניותיי המקוריות לשנה הקרובה היו לשים את כל יהבי בניהול "גודמן", אך תכניות לחוד ומציאות לחוד. התיאטרון מהווה חלק בלתי נפרד "מהחמצן" של התרבות בעיר עבור מוסדות כמו: תיאטרון לילדים ונוער, תיאטרון הפרינג' ובטח גם עבור "גודמן", הפועל בסינרגיה ושיתוף פעולה מלא עם התיאטרון מיום היווסדו".

"לאור כל זאת", המשיך יפרח, "אני חש שליחות, מחויבות ואחראיות אישית לשמור על הנכס התרבותי המהווה גאווה עבור תושבי הדרום בכלל ובאר שבע בפרט. בטוחני שביחד עם העובדים, השחקנים, היוצרים והשותפים לצד תכנית הבראה מובנית, נצלח גם תקופה מאתגרת זו."

אורן אהרוני. "הותרתי תוכנית כלכלית לייצובו של התיאטרון". צילום: שי שמואלי

המנהל היוצא של התיאטרון, אורן אהרוני הגיב: "אינני מופתע על מינויו של שמוליק יפרח בחזרה לתפקיד. "הכתובת היתה על הקיר, ומסתבר שמה שפורסם לפני זמן רב והוכחש כבר לא יכול להיות מוכחש יותר. לצערי בעיות כלכליות היו ונותרו וימשיכו להיות חלק בלתי נפרד מההוויה של התיאטרון הרפרטוארי הציבורי בישראל".

"סיימתי את תפקידי לא לפני שהותרתי תכנית כלכלית מפורטת להמשך פעילותו וייצובו של התיאטרון", המשיך אהרוני, "התוכנית אושרה על ידי ההנהלה הציבורית וכעת נדרש להמשיך וליישמה. בכל אופן הפרק של תיאטרון באר שבע כבר מאחוריי ואני מביט עם הפנים קדימה. אני מאחל לתיאטרון הצלחה".