מתוך המופע. צילום: קונסטנטין טצ'נקו

להקת הבלט סנט פטרסבורג מגיעה לבירת הנגב עם יצירת המופת "אגם הברבורים" למוזיקה של פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי וכוריאוגרפיה של מריוס פטיפה ולב איבנוב. בלט סנט פטרסבורג הוא אחד מבתי הבלט הקלאסיים המובילים בעולם שנוסד על ידי קונסטנטין טצ'קין.

הלהקה נודעת בשל 40 רקדניה הווירוטואוזיים ובשל סולניה, כוכבים כמו אנה סמוסטרלובה, דמיטרי אקולי, אולגה פבלובה, לודמילה מזינובה, אנסטסיה קובליאונוק, המייצגים את הליבה שלה ומהווים את הפוטנציאל היצירתי להצלחתה.

ללהקה יש רפרטואר עשיר והיא מעלה יצירות מופת כמו ג'יזל, דון קישוט, אגם הברבורים, מפצח האגוזים, היפיפייה הנרדמת, רומיאו ויוליה, ועוד. הלהקה מוזמנת להופיע בקביעות באולמי תיאטראות נחשבים כמו הקוליסאום בלונדון, תיאטרון שאנז אליזה בפריז, אולם בונקאמוארה בטוקיו, התיאטרון הלאומי בטאיפיי והתיאטרון הלאומי בבייג'ינג ובמדינות רבות אחרות.

ה'יהלום שבכתר' של בלט סנט פטרסבורג היא הפרימה בלרינה אירינה קולסניקובה שכניסתה ללהקה בשנת 1998 הביאה לנסיקה בינלאומית במוניטין של הלהקה. כיום היא נחשבת לרקדנית העכשווית הבולטת של עולם הבלט הקלסי ול"אודט אודיל" (התפקיד המרכזי ב"אגם הברבורים") הטובה ביותר בעולם.

מתי? מחר, יום שלישי 20.11, בשעה 20:00.
איפה? המשכן לאמנויות הבמה, בארשבע.
כרטיסים: באתר המשכן לאומנויות הבמה ובטלפון 8557*.