קבלת שבת מוזיקלית במצפור גרני. צילום: יחסי ציבור

תושבים מלמדים תושבים. לפני כמה חודשים פורסמה בעיתון המקומי בערד מודעה ששאלה שאלה פשוטה - "מה בא לך ללמד?". תושבים רבים נענו להזמנה והציעו סדנאות, החל בריקוד פרסי, הכנת קובנה תימנית וסיור ביקב גראז' במרתף בית פרטי, וכלה בסיור חצות במבשלת בירה ברובע האומנים.

כל האירועים האלה ועוד יתקיימו בסוף שבוע שיתחיל ביום חמישי (23.05) בהפנינג הפתיחה "איך עושים דברים" בכיכר העיר. בהפנינג תהיה למבקרים הזדמנות להיחשף לתהליך יצירת כדים וכלי בית באובניים ולהתנסות בעבודה עם חמר, להשתתף ביוזמת "מיליון ריבועים לשלום" של תנועת 'נשים עושות שלום' שבמסגרתה יקבל כל משתתף משבצת בד שעליה יוכל לצייר ולתפור מסרים של שלום ותקווה, יולה קוריטני, יוצרת ומורה לאומנות בערד תלמד פוינטליזם - ציור בנקודות, ועוד.

במסגרת אירועי הפריסקול הקהל מוזמן להתנסות בגירוש עין רעה, לצפות בחזרה פתוחה של אנסמבל התיאטרון העירוני פריזמה, לטייל עם האומנית גילי סיטון - אורחת תוכנית שהות האומן הבינלאומית "אומנות אדריכלות ערד" בעקבות אבנים במדבר, ולהתחקות אחרי תהליך האוצרות במסגרת שיח גלריה בתערוכה "עקרון החפיפה" עם האוצרת גילי זיידמן והאומנים המשתתפים בה. סוף השבוע יסתיים בחגיגה של אומנות תלוית מקום, עם תיאטרון, מוזיקה ומחול המגיבים ליצירות אומנות.

"כמות הידע האצורה אצל תושבי העיר אדירה", אומר מנהל מחלקת התרבות בערד ואוצר הפרויקט, אורן עמית. "כשאנשים חולקים את הידע שלהם זה עם זה הם מתמלאים סיפוק מעצם הנתינה, גאים במקום מגוריהם ועל הדרך גם לומדים משהו. דוגמאות לפריסקול יש בכל העולם - וגם בארץ במצפה רמון ובבאר־שבע, בחולון ובתל־אביב. בערד זה עובד במיוחד, שנה אחרי שנה, כיוון שהקהילה חזקה ויש לה המון מה לתת, ובחפץ לב".


מתי? חמישי עד שבת, 23-25.05
איפה? ברחבי ערד.
תוכניית האירועים המלאה של פריסקול ערד 2019 מפורסמת באתר מתנ"ס ערד. הכניסה לכל האירועים בחינם.