תזמורת 'ירושלים מזרח ומערב' בניהולו המוזיקלי של תום כהן פותחת עונת קונצרטים חדשה ומציינת השנה עשור לפעילותה בארץ ובעולם. הקונצרט "איסטנבול" יוקדש לסגנון הערבסק התורכי בדגש על יצירותיו של איברהים טטליסס (איבו), מהזמרים הגדולים במוזיקה התורכית אשר זכה להצלחה בינלאומית והוציא 54 אלבומים שנחשבים אלבומי מופת בז'אנר הערבסק.

חברי התזמורת. בית למוזיקה מתרבויות שונות. צילום: אורית פניני

בקונצרט יתארחו הזמרת ספיר סבן, זוכת התוכנית "דה ווייס" ולצדה הזמר הטורקי הצעיר מחמט דאש, מי שכונה על ידי טטליסס "ממשיך דרכי" ומנהל בשנתיים האחרונות קריירה גם בישראל. עוד יתארח במופע נגן הבגלמה עומרי זליג שמלווה בעשור האחרון את האמנים הגדולים בישראל.

תזמורת 'ירושלים מזרח ומערב' נוסדה כבית למוזיקה מכל תרבויות ושפות אגן הים התיכון עם השפעות מוזיקליות מספרד, פרס, יוון, צרפת, טורקיה, תוניס, מרוקו, חבל הבלקן וקלאסיקה אנדלוסית. היא מהווה גשר מוזיקלי רב תרבותי ותורמת גם לשימור מקורות השראה עבריים ויהודים, פייטנות, לאדינו ומוזיקת עולם.

מנהלה המוזיקלי של התזמורת, תום כהן, הוא מגדולי המוזיקאים הישראלים בעולם. הוא בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים והחל את דרכו בתזמורת האנדלוסית לפני כ־15 שנה. במקביל לפעילותו בישראל, כהן מנצח על התזמורת האנדלוסית של מונטריאול, תזמורת MED הבלגית, תזמורת אל גוסטו מאלג'יר והקים תזמורות בקפריסין, בלגיה, צרפת ומרוקו.

מתי? יום ראשון, 04.11, בשעה 20:30
איפה? המשכן לאומנויות הבמה, באר שבע. 
פרטים נוספים: באתר המשכן לאומנויות הבמה ובטלפון 8557*