ההופעה האחרונה של יגאל בשן ז"ל בפסטיבל ערד 2013. צילום: אמיר שחר

פסטיבל ערד ממשיך להוקיר את הזמר העברי, והשנה ייפתח הפסטיבל במופע מחווה גדול לזכרו של אחד האומנים המשפיעים והאהובים בזמר הישראלי - יגאל בשן ז"ל.

המופע "קפה אצל ברטה" על שם שירו המפורסם של בשן, הוא קומדיית טעויות קלילה שבמרכזה שיריו של יגאל בשן. המופע מגולל את סיפורה של ברטה שפתחה בית קפה שאליו באים לקוחות מכל הסוגים והמינים.

המופע הוא פרי יוזמתה של המנהלת האומנותית של הפסטיבל בעשור האחרון, מרינה גלייזר, וישתתפו בו 20 אומנים מקומיים מערד. "הפעם האחרונה שיגאל התארח בפסטיבל היתה ב־2013 לאחר משבר ארוך שכלל אשפוז", מספרת גלייזר. "באותה שנה הוא פתח את סבב ההופעות האחרון בחייו. המופע הנוסטלגי החזיר את כולנו אל אחד מכוכבי התרבות הגדולים ביותר ששיריו מוכרים בכל בית בישראל. בהופעתו בפסטיבל נחשפתי לאדם חם ומרגש שתיבל את המוזיקה שלו בהמון אהבה וצניעות. הוא עטף את הקהל בחום וזכה לחיבוק ענקי מהקהל והעיר. עוד מעט נציין שנה ללכתו. כחלק מההכנות לפסטיבל ערד החלטנו ליזום הפקה מקורית שמבוססת על שיריו שאליה יגיעו גם אשתו מיקה ומנהלו האישי לשעבר פדי ייטב".

פסטיבל ערד נוסד לפני 37 שנה. השנה הוא מציע ארבעה ימים של מופעים ייחודים. בין האומנים שיופיעו: יהורם גאון, שלמה גרוניך, שם טוב לוי, שלמה יידוב, אפרים שמיר, אביב גפן, חיים משה, אלון עדר, ישי ריבו, בן ארצי ויונתן ארצי.

הכניסה למופע המחווה חינם. יום שני (19.8), שעה 21:00, אולם אורון, ערד.