המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח בבאר שבע יקיים ערב מיוחד על טהרת המורשת הצפון־אפריקאית במסגרת התערוכה "בסוף מערב: אמנות ואמנות מארצות המגרב", המוצגת בימים אלו במוזיאון. האירוע מתקיים בשיתוף עם האגודה לתרבות הדיור בבאר־שבע ובסיוע מינהל התרבות של חברת 'כיוונים'.

יוסי ברדא. שומר על המורשת. צילום: יחסי ציבור, באדיבות ברדא

הערב "זכרונות מהמגרב" נוצר על רקע התערוכה שממצבת מחדש את האמנות המסורתית המרוקאית, התוניסאית והאלג'ירית, על מפת האמנות ובשיח הישראלי־תרבותי. האירוע הוא חגיגה של ממש לתרבות הצפון אפריקאית הענפה, שידועה בין השאר במוזיקה השמחה והאותנטית ובמאכלים ביתיים וטעימים.

על החלק המוזיקלי שמחבר את סך כל חלקי האירוע, אחראים הזמרים והפייטנים יוסי ברדא וחיים זריהן, שיתבלו את הערב במחרוזות מרוקאיות ותוניסאיות אהובות מבית אבא. להשלמת האווירה החגיגית ימתיקו את הערב דוכני מופלטות.

לצד אלו, יוכלו האורחים לבקר ולסייר בתערוכה, ולהתרשם מהמוצגים ההיסטוריים והעכשוויים. "זוהי הזדמנות מצוינת לחשוף את הציבור גם למורשת התרבותית החומרית של יהדות צפון אפריקה, כפי שהיא באה לידי ביטוי באמנות המסורתית, בפריטי הצורפות המרהיבים, הקרמיקה והלבוש, שנשמרו באוספים מיוחדים, ולהם גם חשיבות סמלית ורוחנית", אומרת ד"ר דליה מנור, מנהלת ואוצרת ראשית.

יום שלישי (29.5), שעה 20:00, המוזיאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח, העצמאות 60.