מוזיאון הנגב לאמנות בבאר שבע ייפתח ב-27 ביוני, שלוש תערוכות של שלושה אמנים ישראליים שאצרה מנהלת המוזיאון והאוצרת הראשית ד"ר דליה מנור, כהמשך ישיר למגמת המוזיאון להאיר אמני מפתח בהיסטוריה של האמנות הישראלית.

חנה סהר, דיוקן עצמי, 2014, הדפס צבע. באדיבות מוזיאון הנגב לאומנות

התערוכה "יפה מכל הכוכבים", סוקרת את עבודותיה של אמנית הצילום עטורת הפרסים, חנה סהר, לאורך שני עשורים. לצידה מוצגת התערוכה "אורות" של אמנית הצילום החשובה דליה אמוץ, שעבודותיה כמעט ולא הוצגו מחוץ לתל אביב. אליהן מתלווה התערוכה "גלגל הצבעים", עם מבחר עבודות של האמן הישראלי-בינלאומי אוסוולדו רומברג, שחוגג 80.

שתי תערוכות הצילומים מבקשות להציג אמנות בלתי מתפשרת, של אמניות ישראליות, שבחנו ללא חשש את גבולות אמנות הצילום המקובלות, ויצרו שפה ייחודית משלהן באמנות הישראלית. אצל שתיהן, העיסוק באור ובחושך – הוא מוטיב חוזר ומרכזי שהבליט אותן בשדה האמנות הישראלית.

ד"ר דליה מנור מנהלת ואוצרת המוזיאון מוסיפה, "מדובר בשתי תערוכות נפרדות, של שתי יוצרות חשובות מדורות שונים, אבל יש ביניהן קשר פנימי באופן הטיפול במדיום ובדיאלוג עם תולדות הצילום והציור. דווקא היום, כשהצילום כל כך קל וכולנו צלמים וצלמות חשוב לי להדגיש את הייחוד של הצילום האמנותי ומה מבחין בינו לבין עוד תמונה באינסטגרם".

דליה אמוץ, קשת, 1976, הדפס כסף. באדיבות גלריה גורדון, תל  אביב

חנה סהר, מתוך הסדרה שמשות ולילות, 2015, הדפס צבע. באדיבות מוזיאון הנגב לאומנות

תערוכה קטנה יותר, מוקדשת לאמן אוסוולדו רומברג שחוגג שמונים שנים בסדרת תערוכות בחו"ל ובישראל. בשנות ה-70 וה-80 רומברג הצטרף לשדה האמנות הישראלי עם קול שונה, בינלאומי. בשנים האחרונות הוא מתמודד עם ערכי יסוד של המודרניזם באמנות ובראשם המופשט. בשנת 2012, רומברג היה האוצר המייסד של גלריה טרומפלדור ("הבאר") בבאר שבע.

אירוע הפתיחה יתקיים ביום רביעי, 27 ביוני, בשעה 19:00 במוזיאון הנגב לאמנות.
מועד נעילת התערוכה: 30 בספטמבר 2018.
מוזיאון הנגב לאומנות. רחוב העצמאות 60, באר שבע. טלפון: 08-6993535