הסרט "שבע דקות" של הבמאי אסף מכנס, העוסק בהוויה הצבאית של שבע דקות מטכ"ליות, זכה בסוף השבוע האחרון במקום הראשון בתחרות הסרט הקצר במסגרת פסטיבל הסרט הקצר שנערך בבאר שבע. הפרס לסרט הזוכה הוא 15 אלף שקל בחסות חברת 'סינמה סיטי', שנתרם על ידי היזם ומפיק הקולנוע לאון אדרי ז"ל, שהלך לעולמו לפני חודשים אחדים והפסטיבל נקרא על שמו.

מתוך הסרט "קילומטר 147". סיים במקום השני

הסרט הזוכה עוסק, כאמור, בשבע דקות שהן כל מה שמפריד בין שני טירונים טריים ליציאה המיוחלת הביתה. שופטי התחרות, הבמאית לינה צ'פלין, המלהקת וזוכת פרס אופיר, אורית אזולאי, והבמאי והתסריטאי איתן ענר, ציינו בנימוקיהם לבחירת הסרט הזוכה, כי "הישגיו של הסרט הם בכך שהבמאי הצליח ליצור קונפליקט יצרי ואנושי ולספר סיפור באמצעות מצלמה שמשקפת את המתח האינטנסיבי של הדמויות תוך שימוש מיומן, מדוייק וצנוע בכל האמצעים הקולנועיים".

במקום השני בתחרות זכה סרטו של הבמאי הצעיר בעז פרנקל, "קילומטר 147", בכיכובם של מנשה נוי ורותם קינן, המציג את מצוקת תושבי הנגב בסוגיית תאונות הגמלים בצורה הומוריסטית. השופטים הגדירו את הסרט כ"קומדיה מקברית, שנונה ופרועה". הסרט זכה ב- 6,000 שקל בחסות הרשות לפיתוח הנגב.

לירון אדרי (משמאל) עם לאון ז"ל. "הקולנוע הוא המקום לחלום". צילום: פרטי

בפרס חביב הקהל זכה הסרט "ולתפארת מדינת ישראל" של הבמאי יניב סגלוביץ' בכיכובה של שני קליין. הסרט הוא פרודיה על דמותו של הגבר הישראלי הממוצע והפרס שקיבל היה 4,000 שקל בחסות חברת "כיוונים".

"אנו שמחים על כך שגם בלכתו של אבי", אמרה לירון, בתו של לאון אדרי ז"ל, "מסורת פיתוח הקולנוע בנגב נמשכת ושמו יישמר לדורות ויעורר השראה ליוצרי קולנוע חדשים. אבי האמין שהקולנוע זה המקום לכל אחד לחלום את החלומות הכי גדולים שלו. אז בואו ניתן לנגב עוד מקום לחלומות גדולים".