בעוד שבימים האחרונים מתחבטים בתאגיד השידור הציבורי "כאן" היכן לקיים את תחרות האירוויזיון, כאשר בשלב זה עלו הצעות לגבי ירושלים, תל אביב, חיפה או אילת לאירוח תחרות הזמר של איגוד השידור האירופי, מתברר שישנה רשות מקומית נוספת שמציעה עצמה לקיים בתחומה את התחרות.

נטע במצדה? "חייבים לקחת בחשבון את ים המלח", אומר ראש מועצת תמר. צילומים: EPA ומנו גרינשפן

אתמול (שני) שיגר ראש המועצה האזורית תמר, דב ליטבינוף, מכתב למנכ"ל תאגיד השידור הציבורי "כאן", אלדד קובלנץ, הכולל את ההצעה לארח את אירוויזיון 2019 למרגלות המצדה שלחוף ים המלח.

"אני מאמין" , אומר ליטבינוף, "שזהו המקום להציע את היכל התרבות של הטבע, למרגלות המצדה בארץ ים המלח. במקום התקיימו בעבר הופעות גדולות ופסטיבלים, ואני חושב שבזמן העומד לרשותנו ניתן יהיה להפיק אצלנו אירוע רב משתתפים וברמה גבוהה כראוי לתחרות מעין זו. אין בהצעתי זו פסילה של ירושלים, בירת ישראל, אולם לאור הקשיים והרצון לבחון אפשרויות נוספות, הרי שים המלח הוא אפשרות שחייבים לקחת בחשבון".

ליטבינוף הוסיף, כי "עשינו בעבר דברים ענקיים במצדה, הופעות ברמה גבוהה מאוד. היכל התרבות של הטבע יכול להכיל מעל 20 אלף איש ולכן טבעי שאנו נתמודד על אירוח האירוע. זה גם יסייע במודעות להצלת ים המלח ברמה הבינלאומית. אם לא ירושלים אז מצדה".