לא בכל יום אנחנו הולכים לבשר לכם בשורה שכזו. אז כן, שני אחים הולכים לנצח על התיאטרון לילדים ולנוער הבאר שבעי.

יונתן ותום שוורצברג. ביחד. צילום פרטי

מדובר בשני האחים תום שוורצברג (36), במאי ומחזאי, בעל תואר ראשון בבימוי מסמינר הקיבוצים, ויונתן שוורצברג (33), בוגר לימודי משחק בסטודיו של ניסן נתיב, שחקן, מחזאי ובמאי. השניים עובדים יחד כצוות כבר מספר שנים, ובהצלחה.

מיום הקמתו של תיאטרון לילדים ולנוער באר שבע, שימש רפי ניב כמנהלו האמנותי. ניב, המשמש במקביל כמנהל שותף ב"גודמן" - בית הספר למשחק בנגב וכמנהל אמנותי של תיאטרון באר שבע, ביקש לסיים השנה את תפקידו. ומעכשיו האחים נכנסים לתמונה. ועדה שמינתה האסיפה הכללית של התיאטרון בחרה בהם למנהלים האמנותיים החדשים.

"הייתה לנו זכות גדולה לקבל את רפי ניב כמנהל אמנותי", אמרה מנכ"לית התיאטרון, איילת בראל אבישר, "ניב, כאיש חזון, תרם מכישרונו ומרצו ויצר רפרטואר עשיר, מגוון ואיכותי וקבע את אמות המידה על פיהן התיאטרון יעבוד, הוא יצר יש מאין".

"אין לי ספק כי תום ויונתן כיוצרים צעירים, עם ניסיון עשיר בעולם תיאטראות הילדים יצליחו להמשיך ולסלול את דרכו של תיאטרון לילדים וישמרו על הרף הגבוה שהצבנו עד כה. הם באים עם אש בעיניים ויחד אני בטוחה כי נצליח להפוך את תיאטרון לילדים ולנוער למוסד מוביל ומשפיע".

כמי שגדלו על ברכי התיאטרון, תום ויונתן שוורצברג ציינו כי הם נרגשים על ההזדמנות שנפלה בחלקם. "אנו תקווה שבעידן המסכים, ילמדו הילדים ליהנות מרגעי תיאטרון קסומים, דרך מגוון של תכנים אומנותיים, אותם אנו מייחלים להביא אל התיאטרון".