בלט מנילה היא אחת מהלהקות המובילות בדרום אסיה. הלהקה שנוסדה בשנת 1995 על ידי הפרימה בלרינה הראשונה של הפיליפינים, ליזה מאקוג'ה אליזלדה, הופיעה כ-4,900 פעמים בפיליפינים וערכה 180 סיורים ברחבי העולם עם למעלה מ-1,000 הופעות.

אגדה פיליפינית מהמאה ה-15. צילום: ססיליה סנטוס, בלט מנילה

בימים אלה מגיעה הלהקה לישראל ולאחר הופעתה בפסטיבל המחולות בכרמיאל היא תתארח באולם אשכול בערב התרמה מיוחד שהכנסותיו הן קודש למימון הפעלתו של סניף "יחד למען החייל באשכול", שגולת הכותרת שלו היא המזנון לחיילים הממוקם בקצה מתחם התחבורה הציבורית במועצה האזורית אשכול והמשרת כ- 1,000 חיילים מדי שבוע. מעבר לכך מאמץ הסניף את החיילים המשרתים בגזרת עוטף עזה ומקיים עימם פעילויות שונות.

עיקר פעילותו של הסניף "יחד למען החיל באשכול" ממומנת מתרומות מגופים שונים ועתה, במסגרת חגיגות ה-70 למדינה, יזמו פעילי הסניף מופע חד פעמי של להקת המחול הפיליפינית, שכל הכנסותיו יוקדשו, כאמור, לרווחת החיילים בעוטף עזה.

המופע "ציפור הקסם" מבוסס על אגדת עם פיליפינית מהמאה ה-15, שעלילתה נסבה אודות שלושת בניו של המלך היוצאים בשליחותו למצוא את ציפור הקסם. הבלט מציג את הרפתקאות המסע הארוך של הנסיכים ביערות הממלכה עד הסוף המפתיע המסתיים בנשף גדול של כל הממלכה. זהו המופע הגדול והמושקע ביותר של הלהקה עד היום ומשתתפים בו 35 רקדנים.

 

"ציפור הקסם", מוצאי שבת 28.7.18 בשעה 21:00, אולם "אשכול".
כרטיסים בטלפון 050-3414003 או באתר.