פסטיבל "זוהר דרומי" של באר שבע חוזר, ובגדול. במשך שני לילות, החל משמונה בערב, רחובות העיר העתיקה בבאר שבע יהיו באור הזרקורים, ויחד עם הייחודיות והקסם של מתחם העיר העתיקה יציעו למבקרים חוויה בלתי נשכחת.

פסטיבל זוהר דרומי. אומנות ותאורה בעיר העתיקה. צילום: דיאגו מיטלברג

בפסטיבל, שיתקיים ברחובותיה של העיר העתיקה, יוצגו עשרות מיצגי אומנות ייחודיים במרחב הציבורי, כאשר הנושא המרכזי של כולם הוא האור. המבקרים בפסטיבל יתהלכו בין עבודות אמנות ותאורה, יצפו בעבודות וידיאו־ארט ותלת־מימד שיוקרנו על קירות מבנים בעיר העתיקה, פסלי אור ומשחקי תאורה אינטראקטיביים.

בפסטיבל ישתתפו אמנים מהארץ ומהעולם שיצירותיהם יתפרשו ברחבי העיר העתיקה ויעניקו למבקרי הפסטיבל זווית ראייה ייחודית על המרחב הציבורי. רוב המיצגים עוצבו במיוחד עבור הפסטיבל והותאמו לאופי ולאווירה של מטרופולין באר שבע.

לצד עבודות האמנות שיוצגו במסגרת הפסטיבל, רחובות העיר העתיקה יתמלאו בצבעים וצלילים של להקות מקומיות, שישוו נופך חגיגי למבקרי הפסטיבל, הפאבים יהיו פתוחים כל הלילה ויציעו מנות מיוחדות ומגוון רחב של קוקטיילים זוהרים. במהלך הפסטיבל יתקיימו תהלוכות אור שיהיו פתוחות לקהל הרחב וייצאו מרחוב סמילנסקי לכיוון רחוב ההסתדרות, אנילביץ', החלוץ ומורדי הגטאות ויעברו בכל רחובות העיר העתיקה.

בנוסף, הוכנו מיצגים חווייתיים וסדנאות במיוחד עבור ילדים או ילדים בנפשם, וסיורים ליליים מודרכים ברחבי העיר העתיקה.

ואיך אפשר פסטיבל בלי אוכל? בכל רחובות העיר העתיקה יוצבו "פודטראקס" בשלל סגנונות החל ממנות שף, מסעדת שוק, בורקס טורקי, "טברנה אקספרס" - פודטראק בקונספט יווני ועד גלידות וקינוחים ייחודיים.
הכניסה וההשתתפות בפסטיבל ללא תשלום.

ימים רביעי עד חמישי (8-9.8), החל מהשעה 20:00, ברחבי העיר העתיקה, באר שבע.
פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק ובאתר כיוונים.

מיצגים ומשחקי אור. צילום: דיאגו מיטלברג

הכניסה לפסטיבל חופשית. צילום: דיאגו מיטלברג