כחודש אחרי שנכנסה לקול תשואות לבית "האח הגדול" זכתה דניאל גרינברג שלנו לאורח מרגש - אביה רוני הגיע לביקור קצת בבית, כחלק ממשימת איראן בשבוע שעבר. הם אמנם לא נפגשו ממש, היא רק ראתה אותו דרך קיר זכוכית ונאסר עליהם לתקשר, אבל "הכניסה שלי חיזקה אותה מאוד", סיפר למיינט באר שבע.

רוני ודניאל גרינברג. "הכניסה שלי חיזקה אותה". צילום פרטי

עד עכשיו משפחתה של דניאל שמרה על שקט יחסי. יום לאחר שדניאל הפתיעה ונכנסה לבית הכי מפורסם במדינה סיפרה אחותה קארין גרינברג-נזר על ההתרגשות, החששות והתמיכה מהבית במיתר.

כעת גם אביה, רוני גרינברג, משתף ומספר על הקשר המיוחד שלו עם דניאל ועל התחושות כשהוא צופה בבתו דרך מסך הטלוויזיה: "כשהבת שלי בוכה אני דומע. זה משחק קשה מאוד, הדיירים נמצאים בתוך סיר לחץ. הניתוק מהעולם החיצוון קשה מנטלית, והעידו על זה שני המודחים הטריים בר סנדלר ותומר רוטשילד שביקרו אצלנו בבית במיתר, וסיפרו שמה שרואים מכאן עוד יותר קשה שם. ודניאל עומדת בזה יפה".

רחל, רוני ודניאל. "ילדה משפחתית". צילום פרטי

"דניאל ואחים שלה - אייל, עופר, קארין, מיקי ותמיר, וכמובן אשתי רחל - הם כל עולמי", ממשיך רוני ומספר על בתו הצעירה, "דניאל תמיד היתה עצמאית, עוצמתית וחזקה מאוד, ויודעת לעמוד על העקרונות שלה. יש לה המון ביטחון עצמי, ועם זאת היא ילדה רגישה ופגיעה. יש בה כנות ואמינות, ואין בה צביעות. היא מאוד אדיבה ומנומסת, ואוהבת לעזור לזולת. כשאני עוקב אחריה בבית האח הגדול אני רואה שהיא נותנת המון כבוד לדיירי הבית".

"דניאל ילדה משפחתית, שנותנת כבוד למשפחה, עוזרת המון לאמא שלה ומאוד מחוברת אליי. בחיי היום יום דניאל תמיד מאתגרת את עצמה ולא מוותרת לעצמה".

האחים הצעירים. (מימין) קארין, דניאל, תמיר ומיקי. צילום פרטי

האחים הגדולים, אייל ועופר. "הילדים ואשתי הם כל עולמי". צילום פרטי

במהלך המשימה לשמה הוא נכנס לבית האח הגדול, הסתובב רוני במין "שוק פרסי", ונאסר עליו לתקשר עם דניאל, שצפתה בו דרך קיר זכוכית. שיא של התרגשות הגיע כשדניאל ראתה את אביה, אחרי חודש של ניתוק מהעולם ומהמשפחה, כל כך קרוב ועם זאת כל כך רחוק: "כשנכנסתי לבית במשימת איראן, כמישהו שמגיע לשוק לקנות כמה דברים, היו הנחיות חד משמעיות של ההפקה להימנע מכל קשר ולהתעלם אחרת יפסיקו את התוכנית".

משימת השוק הפרסי. "התרגשתי מאוד". צילום: יח"צ האח הגדול

"כשראיתי אותה דרך השמשה התרגשתי מאוד, וכשיצאתי דמעתי. כשהיא ראתה אותי היא בכתה מאוד, אבל הכניסה שלי גם חיזקה אותה מאוד, היא אמרה לשאר הדיירים - "העיקר שראיתי את אבא שלי ועכשיו יש לי כוח להיות פה".

ומה לגבי סיכויי הזכייה? "אני רוצה שדניאל תגיע עד הסוף. אני יודע מה היא מרגישה בתוך תוכה. בשבילה התעוזה והאומץ ללכת לתוכנית זאת הזכייה האמיתית".