פסטיבל תיאטרון רחוב באופקים הפך למסורת קיצית והוא חוזר בפעם השלישית, עם שלל מופעים, מיצגים, תהלוכות, מופעי קרקס וג'אגלינג' מהארץ ומחו"ל. בין היתר, יוצגו מופעים מאנגליה, ספרד, ארגנטינה והודו.

הליוספירה. אקרובטיקה ומוזיקה מאנגליה. צילום: Roger Robinson, Acrobat Productions

בפסטיבל, שהפך לאחד ממותגי התרבות המרכזיים באופקים, תוכלו למצוא מספר מתחמים של מופעים, הרכבי מוזיקה, תהלוכות תיאטרליות, דמויות רחוב ססגוניות, אטרקציות מיוחדות לכל המשפחה, תיאטרון איכות ועוד.

גם השנה הפסטיבל מתהדר במופעים מחו"ל ומישראל:

The Heliosphere - "הליוספירה" של להקת The Dream Engine מאנגליה. מופע אינטראקטיבי של מוזיקה ואקרובטיקה, שנועד ליצור את האשליה של טיסה.

The Dragons of The Barcelona - "הדרקונים של ברצלונה", בביצועה של הלהקה הספרדית Alucinarte Animacion Teatral. הלהקה תדמה תהלוכת דרקונים קטלנית, אינטראקטיבית ו-ויזואלית שמתקשרת ישירות עם הקהל.

Homs Fums - הפרצופים של הלהקה הצרפתית  Cie Ecart. מופע שטח של שלושה אמנים בעלי ראש בובה, מעילי גשם ומגפי גומי, שיוצאים לטיול רגלי שבו הם  מסתובבים בין הקהל ויוצרים אינטראקציה משעשעת, קומית ומאוד מיוחדת.

The Greenman - "האיש הירוק" של היוצר והמבצע הספרדי Adrian Schvarzstein. אדם ירוק נוחת ברחוב מצויד באביזרים ירוקים וקטנוע ירוק, ויוצר אינטראקציה עם אנשים בקהל באמצעות מוחו המטורף ומלא הדמיון.

Slack Tango - "החיים הם איזון" של להקת Slackeros הספרדית-ארגנטינית. מופע המכניס את הקהל לתוך הסיפור של התפתחות האבולוציה, וכיצד אנו מובילים את הגוף שלנו לגבולות חדשים החל מהמלחמה נגד כוח הכבידה בעת שאנו נולדים ועד שאנחנו מתחילים לדבר, לתקשר, להתפתח וליצור יחד.

Authentic Indian Wooden Pole - "מוט עץ הודי אותנטי" של הלהקה ההודית Mallakhamb Artist India. כוריאוגרפיות ומיומנויות אקרובטיות שונות המבוצעות על העמוד. הקלילות בה האומנים מבצעים את המופע עושה את כל האירוע שווה לגמרי לצפייה.

קרקס כחול לבן - מופע מקור ישראלי של יוצרים ישראלים. פרויקט מיוחד לחגיגות ה-70 לישראל. מחווה קרקסית למוזיקה הישראלית, השוזר את עולם הקרקס בעולם הזמר העברי לדורותיו ועד ימינו, מבית "הקרקס הירוק".

"החגיגה הצבעונית של פסטיבל התיאטרון באופקים היא המצנן של הקיץ הלוהט בישראל", אומר ג'קי בכר, המפיק והמנהל האומנותי של הפסטיבל, "השילוב בין האמנים מחו"ל ואלה הישראליים יחד עם האינטראקציה המדהימה עם הקהל, כפי שבאה לידי ביטוי בשני הפסטיבלים הקודמים, הוא משהו שיכול להתקיים רק בתיאטרון רחוב".

22-23 באוגוסט, בין השעות 18:30-22:30 במרכז אופקים.
הכניסה לפסטיבל חופשית.
פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק "פסטיבל אופקים - תיאטרוני רחוב מהעולם בנגב".