סיפורו המופלא של יצחק דמיאל (שוויגר), על חנה'לה הלובשת ביום שישי את שמלת השבת החדשה שתפרה לה אמהּ, כבר מזמן הפך לקלאסיקה ישראלית חוצה דורות, שחוגג 80 שנה בהפקה בימתית חדשה.

מיכל הקטנה בהפקה חדשה לסיפור בן 80 שנה. צילום: ניר סטולו

חנהל'ה נזהרת שלא ללכלך את השמלה, אך לאחר שהיא מסייעת לקשיש הסוחב שק פחמים, היא מגלה ששמלתה התלכלכה. היא מתיישבת בצד הדרך ובוכה משום שאינה רוצה לצער את אמהּ כשתראה את השמלה המלוכלכת. הירח הרואה את דמעותיה שולח קרני אור המנקות את הכתמים, ונותן במקומם אור הזורח משמלתה של חנה'לה.

סיפורה המרגש של חנה'לה, מלא בערכי עזרה לזולת, אהבת אדם ואהבת השבת. במחזמר משולבים השירים האהובים והידועים - "מי אוהב את השבת", "למה לא כל יום שבת", "אמא שלי הכי נהדרת" ועוד שירי ילדות ישראלים אהובים.

את חנהל'ה מגלמת מיכל הקטנה ובתפקיד האם חני נחמיאס, ששיחקה בעצמה את חנהל'ה בשנת 1971. עוד משתתפים: עירית ענבי (בתפקיד האם לסירוגין), חיים הדר, יעל חיימובסקי, אריאל קוזלובסקי, מוטי לסרי ובהשתתפות רקדנים.

בתפקיד האם - חני נחמיאס. צילום: ניר סטולו

מאת ובבימוי: רני מגר, ניהול מוסיקלי: אביב קורן, כוריאוגרפיה: רוויטל זבולונוב, תפאורה: במבי פרידמן, תאורה: אורי מורג, תלבושות: אלה קולסניק, אביזרים ובובות: וולדי קולסניק.

שבת, 11.08, בשעה 11:00 במשכן לאומנויות הבמה.
כרטיסים באתר או בטלפון: 8557*.
מבצע כרטיסים 1+1 בויזה כאל, לאומי קארד וישראכרט. 
מבצעים והטבות בכל ועדי העובדים.