המצב הביטחוני משפיע גם על אירועי קיץ שתוכננו באזור עוטף עזה. שני אירועים כבר בוטלו: פסטיבל כדורים פורחים בפארק הבשור והופעה של הזמר מרדכי בן-דוד בנתיבות.

הפסטיבל השנתי בוטל. צילום: אלכס קולומויסקי

בעמותת התיירות שקמה-הבשור, שמפקיה את הפסטיבל השנתי של כדורים פורחים בפארק הבשור, הודיעו הבוקר (חמישי) על ביטולו: "לאחר התלבטויות רבות, לצערנו הרב לאור המצב הביטחוני פסטיבל כדורים פורחים לא יתקיים השנה. ליבנו נקרע אחרי שעות וימים של מאמצים רבים לקיים את האירוע שכל מטרתו היתה לקידום העסקים והתיירות לאזור. תודה שהאמנתם בנו לאורך כל הדרך. שנתראה רק באירועים משמחים ובשורות טובות".

בעמותה הדגישו כי רוכשי הכרטיסים זכאים לקבל החזר כספי מלא: "יש באפשרותכם לבחור האם לקבל החזר חלקי, מלא או לא לקבל החזר בכלל ולתרום את הכסף לסיוע לדרום"

גם בעיריית נתיבות פרסמו הודעה ביטול למופע שתוכנן להיום: "בעקבות המצב הביטחוני פרסם פיקוד העורף הנחיות המטילות מגבלות על התכנסות קהל גדול בשטח פתוח בנתיבות. על כן אנו נאלצים לבטל את המופע של הזמר מרדכי בן דוד שאמור היה להתקיים היום, על מנת לשמור על בטחון התושבים".

ולגבי הקהל המאוכזב? בעירייה הוסיפו ש"המופע ידחה למועד אחר. למעוניינים - תוקפו של הכרטיס יהיה יפה גם למועד הבא, אולם שמורה לכל מחזיקי הכרטיסים הזכות לקבל החזר כספי מיידי".