כבר עברה חצי שנה וקהילת "הרשת: באר שבע" חוזרת עם פסטיבל 'פרי סקול', השלישי במספר. "הרשת" היא קהילה מבית "ארץעיר", המונה מאות צעירים וצעירות מבאר שבע. הקהילה פועלת בשיתוף פעולה עם הרשות לפיתוח הנגב, כיוונים ומרכז סטארט-אפ.

פסטיבל פרי סקול. שמים את השכונה והתושבים במרכז. צילום: כרמית שרינה קורץ

"המטרה היא לשים את הציבור במרכז ולהנגיש את הפעילויות לתושבים", אומר רותם כרמי (28), מפיק הפסטיבל ומנהל הפרויקטים של "הרשת". הפסטיבל פתוח לקהל הרחב וצפוי לשלב הרצאות, סדנאות יצירה, יוגה ומדיטציה, הופעות של להקות ומגוון פעילויות מעולמות תוכן שונים, ואפילו משחק בסגנון "חפש את המטמון" בשעות הקטנות של הלילה.

בין ההרצאות הבולטות בפסטיבל יתקיימו סדנאות להכנת בירה ביתית, פיסול בפירות, אילוף כלבים וסטיילינג. "אפשרנו לכל אחד, על פי תחומו, לחלוק את ידיעותיו עם הציבור. מגיעים לכאן לא מעט אנשים שהם מהטופ בתחומם".

הפעילויות צפויות להתקיים בכל רחבי מרכז השכונה: בבמה המרכזית, בגינה הסמוכה ובחצר האחורית של הפאבים, כמו 'ביאליק 26' ו'גיזה'. כרמי מציין בגאווה כי תושבים תרמו את הבתים שלהם לקיום סדנאות: "ההיענות של התושבים כאן היא מפתיעה בכל פעם מחדש. זה כיף גדול".

מתן סעד, מוביל קהילת "הרשת" וממייסדי הפסטיבל, סיפר כי לבאים מצפה חגיגה עירונית אמיתית: "אנחנו מאמינים בליצור את אלטרנטיבת החיים בה אנחנו רוצים לחיות: עיר תוססת, צבעונית ושוקקת חיים והתרחשות, כשמאות אנשים יוצרים זאת יחד, בלי חברת הפקה, בצורה הכי קהילתית ומקומית שיש".

ב"רשת" מבקשים לציין כי חלק מהפעילויות הן בהרשמה מראש וניתן להירשם בדף הפייסבוק של הפסטיבל.

מתי? רביעי-שישי, 22-24.08. ברביעי וחמישי הפעילויות יתקיימו בשעות 18:00-23:00, ובשישי החל מהשעה 08:30 ואילך.
איפה? מרכז ח"ן והסביבה בשכונה ב'.
איך נרשמים ומקבלים פרטים נוספים? באתר, בעמוד הפייסבוק של "הרשת" ובעמוד האירוע.