כבכל שנה עם סוף הקיץ, מתעוררת העיר המדברית הקסומה אל מיטב הזמר הישראלי לדורותיו, שמגיע לפאר את העיר בצליליו. פסטיבל ערד, החוגג את שנתו ה־36 תחת הכותרת "יש זֶמר באוויר", ייערך מראשון ועד חמישי, ויתפרש על פני העיר כולה במספר אתרים שונים תחת כיפת השמיים לצד חללים סגורים וממוזגים.

חוה אלברשטיין, יובל דיין ומוש בן ארי. צילומים: טלי שני, תומריקו  ויובל חן

השנה ישתתפו בפסטיבל חוה אלברשטיין, מוש בן ארי, גלי עטרי, שירי מימון, שימי תבורי, רבקה זהר ולירון לב, אסף אשתר, דן תורן. עוד בפסטיבל - מחווה לשירי מרדכי זעירא, 'שיר נולד בערד' - סדנת כתיבה והלחנת חומרים שעולים לראשונה במופע חי מקורי, ועוד הפקות מקור ואירועים לכל המשפחה. כמו כן תופיע להקת "הדג נחש" במסגרת "בימות פיס".

בפסטיבל תינתן במה לאמנים צעירים ומבטיחים בתחילת דרכם, לצד מופעים מרכזיים ומופעי מחווה והצדעה לאמנים ותיקים ואהובים.

הפסטיבל שם למטרה להנחיל את האהבה לזמר העברי כבר מגיל צעיר, כך שבמסגרתו ייערכו גם מופעי זמר מיוחדים לילדים, בהם מספר מופעים משירי הילדות שגדלנו עליהם, בהגשה מיוחדת ומותאמת לפעוטות וילדים.

מרינה גלייזר, המפיקה והמנהלת האמנותית של הפסטיבל, מספרת כי השנה הנשים תופסות את מרכז הבמה. "התוכנית המגוונת של הפסטיבל כוללת מוזיקאיות בולטות כמו חוה אלברשטיין ששבה לערד לאחר כמעט 20 שנה, או גלי עטרי ורבקה זהר מהדור הוותיק של אמני ארצנו, ועד יובל דיין, שירי מימון ויעל קראוס שמשתפת פעולה עם אסף אמדורסקי ושלומי שבן במחווה ללהקת 'החלונות הגבוהים'".

"כל זאת לצד חבורות זמר ותיקות, להקות בולטות בנוף הישראלי, הפקות מקור ואירועי חוצות מרגשים, בניסיון מתמיד לשמור את היד על הדופק במה שמתרחש בזירה התרבותית־ישראלית כיום, ועם זיקה למורשת המוזיקלית העברית לאורך השנים".

ראשון עד חמישי (19-23.08), ערד.
כרטיסים ופרטים באתר ובעמוד הפייסבוק "פסטיבל ערד- הדף הרשמי".