בשבוע שעבר יצאה משלחת של שמונה תושבי באר שבע וחברי הקהילה הגאה בעיר למונטריאול שבקנדה. במהלך הביקור נפגשו חברי הקבוצה עם יהודים קנדים, חברי הקהילה הגאה במונטריאול, והם השתתפו יחד במצעד הגאווה הרשמי של העיר.

מצעד הגאווה במונטריאול. נציגות מכובדת לבאר שבע. צילום: רוני כרמל

המשתתפים הישראלים במשלחת הם פעילים, משפיעים ומובילים בקרב הקהילה הגאה בדרום הארץ. המשלחת כוללת את יוזמי מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע, חברי ועד "הבית הגאה בבאר שבע" - העמותה הגאה היחידה הפועלת בדרום הארץ, נציגי "התא הגאה" של אוניברסיטת בן גוריון ועוד.

חברי המשלחת דנו במהלך הביקור בסוגיית הזיהוי כיהודי גאה בישראל ובחו"ל, הכינו חלות צבעוניות גאות לשבת, והשתתפו באירועי הקהילה הגאה בעיר. במהלך מצעד הגאווה הענק של מונטריאול לקחו חברי המשלחת מבאר שבע תפקידי מפתח, כשהגדילה לעשות סלעית דודיאן שהקימה את ליין "מונרו" - הליין הגאה בדרום שתקלטה במצעד.

בימים אלה מציינת השותפות בין באר שבע ובני שמעון לקהילה היהודית של מונטריאול 25 שנים של עשייה משותפות. דפני קרן לפידות מנהלת שותפות באר שבע-בני שמעון-מונטריאול בסוכנות היהודית ציינה: "מדי שנה נערכים מאות מפגשים בין מתנדבים מישראל והקהילות השותפות מעבר לים וכי מיזם 'שותפות ביחד' של הסוכנות נותן הזדמנות להכיר את ישראל באופן בלתי אמצעי ולקדם ביחד פרויקטים משותפים".