ד"ר זיו קוז'וקרו (41), מלחין, מעבד ומנצח, מונה בימים אלה למנצח הבית של הסינפונייטה הישראלית באר־שבע. עם מינויו מצטרף ד"ר קוז'וקרו לצוות הניהול האומנותי של הסינפונייטה, לצד המנהל המוזיקלי הנכנס ניר קברטי והמאסטרו דורון סלומון.

ד"ר זיו קוז'וקרו. "נכס גדול לתזמורת". צילום: נורית מוזס־קלמקי

לקראת קונצרט פתיחת העונה של התזמורת שיתקיים ב־27 באוקטובר הקרוב, הלחין קוז'וקרו במיוחד עבור הסינפונייטה ואנסמבל 'טמפרה' את היצירה "רישומים בטמפרה", אשר תבוצע בקונצרט הפתיחה בבכורה עולמית.

ד"ר זיו קוז'וקרו נולד וגדל בבאר שבע. את חינוכו המוזיקלי הוא רכש בילדותו בקונסרבטוריון העירוני בעיר. את לימודיו היסודיים עשה בבית הספר "רעות", ואת לימודיו התיכוניים בבית הספר התיכון מקיף א'. את שירותו הצבאי הוא עשה כמעבד, מנצח ופסנתרן בתזמורת חיל האוויר.

הוא בוגר האקדמיה למוזיקה בירושלים וסיים בהצטיינות תואר שני בקומפוזיציה ואת התואר השלישי השלים באוניברסיטת בר אילן. הוא גם חבר סגל המרצים הבכיר באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים.

ד"ר קוז'וקרו גם פעל בעבר לא רק בתחום המוזיקה הקלאסית, כי אם בתחום המוזיקה הקלה כאשר שיתף פעולה כפסנתרן, קלידן ומעבד מוזיקלי לצד זמרים כמו גידי גוב, רמי קליינשטיין, ריטה, יהודה פוליקר, דיוויד ברוזה, יוני רכטר, שלומי גרוניך, יהודית רביץ ושלומי שבן.

על יצירתו שחיבר במיוחד עבור הסינפונייטה ציין ד"ר קוז'וקרו: "היצירה מהווה הקדשה ומחווה סמלית לעיר באר שבע, לשנת ה־70 לישראל, לתזמורת הסינפונייטה היקרה ולפתיחת עונה חגיגית זו בה נכנס מאסטרו קברטי לתפקיד הניהול המוזיקלי ואנוכי מצטרף כמנצח הבית".