היסטוריה מרגשת נרשמה הערב בישוב ירוחם. נועם דדון (13) תושב הישוב, זכה בתחרות קדם אירוויזיון 2018 לילדים וייצג את ישראל באירוויזיון הילדים 2018 שיערך בעיר מינסק שבבלארוס בתאריך 25 לנובמבר.

נועם דדון. ייצג את ישראל באירוויזיון ג'וניור. צילום: הרצל יוסף

דדון, שבדרך לזכייה גבר על חמישה מתמודדים נוספים, ביצע את השיר 'מחכה' שנכתב על ידי ריטה והולחן בידי עידן רייכל. הזמר הצעיר מירוחם יהיה הנציג הישראלי השלישי אי פעם שמשתתף בתחרות המתקיימת מידי שנה, החל משנת 2003.

מי שבחרו בדדון היו צוות השופטים חנן בן ארי, ירדנה ארזי וליאור נרקיס. חשוב להזכיר כי בעבר גם ארזי וגם נרקיס ייצגו את ישראל בתחרות האירוויזיון ואין ספק שהם יתרמו מניסיונם לזמר הצעיר שמקווה לעשות היסטוריה וגם לזכות בתחרות.

בן ארי, ארזי ונרקיס הפגינו לכל אורך השיר רושם מיוחד מהביצוע של דדון שכמעט ולא הותיר ספק לגבי הבחירה שלהם בסיום. הביצוע לכל אורכו היה מרגש מאוד ובנקודת השיא שלו, דדון ביצע את הפזמון ללא הנגנים המלווים והוכיח כי יכולתיו המוזיקליות הן בהחלט יוצאות דופן, לא רק לגילו הצעיר.

דדון פרץ לתודעה כבר לפני מספר שנים כאשר השתתף בתחרות 'בית הספר למוזיקה' בעונה השלישית, וכבר אז סומן על ידי צוות השופטים כזמר שעתידו עוד לפניו.

בראיון שערך כתבנו יעקב לוי עם ילד הפלא הירוחמי לפני כחצי שנה, סיפר אביו של נועם, טל דדון: "כבר בכיתה א' ידענו שיש בו משהו מיוחד. נועם היה מופיע בלהקות ובתפקידי סולו". נועם סיפר באותו ראיון כי "בבית הספר תמיד פירגנו לי. אהבו את השירה שלי ואמרו 'איזה יופי'. הזמינו אותי להופיע בטקסים בבית הספר ובטקסים בישוב והייתי מקבל המון פידבקים טובים".