מתנדבי עמותת "אור ירוק" ערכו לאחרונה תצפיות בכל רחבי הארץ בכדי לבחון עד כמה דעתם של הנהגים הישראלים מוסחת בזמן הנהיגה. כ-9,000 נהגים נצפו במעל 140 רשויות מקומיות והתוצאות מעוררות דאגה.

יודעים שזה מסוכן, מתעסקים בסלולרי בכל זאת. צילום: "אור ירוק"

מהבדיקה שנערכה בבאר שבע עלה כי מתוך 446 נהגים שנצפו, 34% מהם עסקו בפעולות נוספות בזמן הנהיגה, כשבראש רשימת הסחות הדעת ניצב הטלפון הסלולרי: 53 נהגים צפו מדברים בסלולרי ללא דיבורית ו-65 החזיקו אותו בידם. כמו כן, 14 קראו עיתון או ספר, 11 עסקו באכילה, 5 התאפרו או התגלחו ו-4 התעסקו עם המושב האחורי.

ברשויות נוספות באזור הנגב נערכה בדיקה זהה, עם תוצאות דומות: בלהבים 53% מהנהגים שנצפו לא היו מרוכזים בנהיגה והתעסקו בדברים אחרים, במועצה האזורית מרחבים 50%, במועצה האזורית בני שמעון 40%, במיתר 30%, בעומר 29% ובמועצה האזורית רמת נגב 25%.

    מסקר שפרסמה לאחרונה עמותת "אור ירוק" עלה כי 95% מהציבור חושב שלקרוא ולכתוב הודעות בטלפון הסלולארי במהלך נהיגה זו פעולה מסוכנת במידה רבה מאוד, מה שלא מפריע ל-54% להודות שהם עושים זאת.

    לאור תוצאות המדגם אמר ארז קיטה, מנכ"ל עמותת "אור ירוק": "כדי לצמצם את התופעה המסוכנת של נהגים שעסוקים בהיסח דעת בזמן נהיגה, הגיע הזמן שהמדינה תילחם בנהגים שמזלזלים ומסכנים את החיים של כולנו, באמצעות הגברת הנוכחות המשטרתית בכבישים והגברת ההרתעה".

    מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו